Kvalifikācijas celšanas pasākums
Par muzeju un "Klejotājiem".
Ēka Mārstaļu ielā 6 ir celta 17. gadsimtā, un ir piedzīvojusi gana raibu mūžu. Tā tiek uzskatīta par baroka - klasicisma laikmeta vecpilsētas apbūves pieminekli. Ir zināms, ka 20.gs.s. ēku pārplānojis slavenais Vilhelms Bokslafs. Tas ir laiks, kad ēkā ierīko "Kolonialwaren" tirdznicības iestādi, bet augstākajos stāvos bijušī dzīvokļi.
Padomju laikā (pēc 1964. gada) te ir Centrālā universālveikala noliktavas: televizoriem, dažādām mašīnām un mašīnu riepām. Trešaja stāvā ierīko kopmītnes.
Un tikai astoņdesmito gadu beigās ēkā ieplūst jauna dzīvība: te savu darbību sāk mākslas galerija "M6" un blakus iekārtotā kafejnīca kļūst par mākslinieku un kultūras darbinieku pulcēšanas vietu.
Kopš 2011. gada Mārstaļu ielas sestais nams 7 gadus stāv tukšs, līdz to atdod renovācijai un RMM.
Cerams, ka 2025. gada pavasarī muzejs mūs sagaidīs ar jaunu ekskpozīciju "Prokrastinācija un radīšana". (Prokrastinācija - darba vai veicamo uzdevumu atlikšana uz vēlāku laiku).
Tā solās būt gana interesanta un suģestējoša.
Tiks atdzīvināta arī kafejnīca un tai vajadzīgs nosaukums. Varbūt jums ir idejas? Dariet tās zināmas Elīnai!
Jau apzināti 98 autori un to slavenākās receptes vai mīļākie ēdieni. Ir zināms, ka Dārziņš dievinājis zemenes, Brigaderei garšojusi auzu putra, Čakam garšojušas pankūkas, Jaunsudrabiņš dzēris spirtu ar ūdeni... utt., utt.
No 11. oktobra līdz 9. novembrim muzejā var apskatīt Helēnas Heinrihsones izstādi "Klejotāji", kurā aktualizēts iekšējais konflikts starp cilvēka jūtām un prātu.
Figurālajās kompozīcijās Heinrihsone atklāj saskarsmes nozīmi attiecību veidošanā. Laikā, kad spēja komunicēt un sarunāties izgaismojas kā viena no eksistences pamatvērtībām, realitāte pierāda šīs prasmes izzudumu sabiedrībā.
Individuālisms nereti pārvēršas egoismā. Spriedze rada pārpratumus attiecībās, sasteigtās kustībās un saasinātās emocijās. Mēs viens otru redzam tēlos!
Klejotāji var būt gan sabiedrotie, gan situāciju novērotāji, gan nejauši klātesošie, gan arī iztēles augļi.
Šajā izstādē primāti kļūst par dzīvības un līdzāspastāvēšanas simbolu.